Ga naar hoofdinhoud

‘CSRD-wetgeving raakt bijna iedereen’

Joris van Zoelen gaf uitleg over de Corporate Sustainable Reporting Derective (CSRD).

De CSRD-wetgeving (Corporate Sustainability Reporting Directive) raakt in de toekomst bijna iedere ondernemer. Dat was de boodschap van Joris van Zoelen, expert in duurzaamheid en wetgeving, op de Igepa Kennisdag in november. Deze nieuwe Europese wetgeving verplicht bedrijven om te rapporteren over hun impact op mens en milieu. Ook kleinere bedrijven, en zelfs zzp’ers, krijgen hiermee op termijn te maken, aldus Van Zoelen.

Door: Wouter Mooij

Duurzaamheid was de rode draad, maar de Igepa Kennisdag bood vooral ook een blik op wat er in de nabije toekomst op ondernemers afkomt. Wat is bijvoorbeeld de impact van de CSRD-wetgeving en AI op de signbranche? Er was een opblaasbare ‘arena’ in het magazijn gecreëerd om de meer dan honderd gasten tijdens de presentaties te kunnen herbergen. Dit was ook het decor voor de lancering van Forex Re, de gedeeltelijk circulaire pvc-schuimplaat die voor 30 procent bestaat uit gerecycled materiaal. Moritz Pieper, verantwoordelijk voor Traffic Solutions en Circular Economy bij 3A Composites, ging uitvoerig in op de karakteristeken van dit nieuwe product dat perfect past in de filosofie van Igepa Circulair (zie kader).

Positief ondernemen

De Europese CSRD-wetgeving, die de nadruk legt op rapportages op het gebied van milieu-impact en duurzaamheid, wordt door velen als ‘moeten’ ervaren. De contouren van een administratief gedrocht doemen op. Toch krijgen, op termijn, vrijwel alle ondernemingen hiermee te maken, waarschuwde Joris van Zoelen, van strategisch bureau Synergie. Ook kleinere bedrijven en zelfs zzp’ers. Dit komt omdat de ketenverantwoordelijkheid zich zowel naar voren als naar achteren uitstrekt. Al met al heeft dit behoorlijk wat implicaties en je kunt je er beter nu maar in verdiepen. “Hoe komen we van moeten, naar willen?”, is volgens Van Zoelen de cruciale vraag.

Aandachtig gehoor voor de presentatie van Joris van Zoelen over de CSRD-wetgeving.
Aandachtig gehoor in de speciale ‘arena’ voor Joris van Zoelen die sprak over de CSRD-wetgeving.

Voor abonnees artikel

Het artikel dat je probeert te lezen is een voor abonnees artikel.
Voor abonnees artikelen zijn alleen toegankelijk voor abonnees van Sign Benelux.

Digitaal jaarabonnement

Voor 174,95 per jaar (excl. btw) sluit je al een digitaal jaarabonnement af. Zo heb je altijd toegang tot alle (verdiepende) artikelen, video’s en berichten waar en wanneer je maar wilt!

Bekijk de aanbieding

​​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Blijf op de hoogte met onze nieuwsbrief

Met de gratis wekelijkse nieuwsbrief van Sign Benelux ben je altijd op de hoogte van het nieuws uit de signbranche, ontwikkelingen, acties en aanbiedingen.